Dom

Co musisz wiedzieć przed kupnem zmiękczacza wody?

Załóżmy, że dojrzałeś już do zakupu kompaktowego zmiękczacza wody do swojego domu. Na co teraz warto zwrócić uwagę, by nie kupić jakiegoś badziewia?

Po pierwsze powinieneś znać zapotrzebowanie na wodę w swoim gospodarstwie domowym. Sprzedawane zmiękczacze wody kategoryzowane są często w zależności od liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. To najprostsza metoda kategoryzacji, natomiast nie zawsze jest dokładna. Może się bowiem zdarzyć, że 2 osoby w domu jednorodzinnym będą zużywać więcej wody niż 3 lub nawet 4 w innym gospodarstwie domowym. Z grubsza należy jednak przyjąć, że podział na liczbę osób jest dobry, chyba że znamy choćby przybliżoną ilość wody zużywanej na miesiąc w naszym domu. Dla dwóch osób dobrym rozwiązaniem może być zmiękczacz wody WaterMark 12, natomiast nie jest to wystarczająco wydajny zmiękczacz wody, by obsłużyć 6-osobową rodzinę. W takim przypadku zalecany jest zmiękczacz wody Denver Plus 30 lub WaterMark 30. Dla bardziej wymagających i chcących mieć zmiękczacz wody wyposażony w markową głowicę, markową butlę oraz złoże purolite zalecany jest model Ecoperla Vita.

Wracając do tego, co powinniśmy wiedzieć przed zakupem zmiękczacza wody nie można zapomnieć o przestrzeni potrzebnej na instalację urządzenia. Wymienione powyżej zmiękczacze wody to urządzenia kompaktowe, co oznacza, że zarówno pojemnik na sól, jak i złoże oraz reszta konstrukcji zamknięte są w jednej obudowie. To opcja minimum. W przypadku domów jednorodzinnych, gdzie woda pobierana jest ze studni głębinowej często korzysta się z rozwiązań bardziej rozbudowanych, dwuczęściowych. Mamy wówczas do czynienia ze stacjami uzdatniania wody, które nie tylko zmiękczają wodę, ale też usuwają z wody żelazo oraz w niektórych sytuacjach mangan. To bardziej skomplikowane urządzenia, które potrzebują niestety więcej powierzchni z uwagi na swoją dwuczęściową konstrukcję.

Przeczytaj na co zwrócić uwagę przed zakupem zmiękczacza wody http://www.cin.org.pl/na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem-zmiekczacza-wody/.

Certyfikat Klarsan
Oficjalnym dystrybutorem zmiękczaczy wody WaterMark oraz Denver jest firma KLARSAN. Na zmiękczaczu szukaj hologramu, który potwierdza oryginalność produktu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *